[email protected]
Edhe 11 raste të reja me coronavirus në Kosovë, ndërsa shërohen dy pacientë
shape
shape
shape

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar 11 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë, kurse dy pacientë janë shëruar, duke çuar numrin e përgjithshëm të shëruarve në 657.

Sipas IKSHPK, sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 196 mostra mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Prej tyre, me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 11 raste.

Share With Others