[email protected]

Titulli dhe fotografia nuk paraqesin lajmin

Portali “botasot.info” ka publikuar një artikull me titull “PDK, LVV dhe AAK bëhen bashkë”. Me këtë titull ky portal ka vënë në lajthitje lexuesit, marrë parasysh aktualitetit politik që mbizotëron në këtë kohë parazgjedhore. Ky titull krijon përshtypjen se partitë e përmendura në titull do të bashkohen në prag të zgjedhje nacionale, mirëpo në përmbajtjen […]

Bislimi demanton akuzat e AAK-së për çështjen e rrugës Deçan-Plavë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka akuzuar ish-qeverinë Kurti për ndërprerjen e buxhetit lidhur me ndërtimin e rrugës Deçan – Plavë. Kësaj akuze i ka paraprirë kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e më pastaj edhe shefi i grupit parlamentar dhe deputeti i kësaj partie, Daut Haradinaj, respektivisht Rasim Selmanaj. Këtë akuzë e ka demantuar […]

Hoti demanton AAK-në

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, ka demantuar subjektin politik “Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës” (AAK), pasi kjo e fundit ka deklaruar se sot (20 gusht) do të mbahet takimi ndërmjet kryeministrit me partnerët e koalicionit qeverisës. “Ju njoftojmë se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës z. Ramush Haradinaj, do të marrë pjesë […]