[email protected]

Iranianët prapa kërcënimeve kibernetike ndaj zyrtarëve të lartë amerikanë

Akterët kibernetikë iranianë ishin “pothuajse” prapa një numri të madh të ueb-faqeve dhe llogarive në rrjetet sociale që dërgonin kërcënime me vdekje kundër zyrtarëve të lartë të ngarkuar me sigurimin dhe menaxhimin e zgjedhjeve të vitit 2020, kanë njoftuar dy agjenci të sigurisë amerikane. Në një deklaratë të përbashkët të botuar më 23 dhjetor, FBI […]

Pretendimet virale për zgjedhjet në SHBA nga ekipi i Trump-it: Votuan të vdekurit, prishje të programit të numërimit…

Postime të rreme ose mashtruese janë përhapur në mediat sociale në lidhje me votimin për president të SHBA-ve, në kohën kur Trump vazhdon të kontestojë rezultatin e zgjedhjeve në SHBA. Disa janë shpërndarë nga Presidenti Trump dhe ekipi i tij, të cilët kanë vënë në dyshim integritetin e zgjedhjeve, por pa siguruar prova. Ekipi i […]

Twitter bllokon llogarinë djalit të Trump-it, dezinformoi për Covid-19

Rrjeti social Twitter ka bllokuar për 12 orë llogarinë personale të djalit të presidentit amerikan, Donald Trump. Ky bllokim u bë pasi djali i presidentit amerikan, Donald Trump Junior, kishte postuar një video ku diskutohej për përfitimet e Hidroksiklorokin, si një masë parandaluese kundër virusit Korona. Ishte edhe vet presidenti Trump, që kishte sugjeruar që […]

Translate »