[email protected]

Petkoviq pretendon pa fakte se Rashiq e Trajkoviq po përdoren nga Kurti për krijimin e “Shqipërisë së Madhe”

Drejtori i “Zyrës për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka pretenduar se dy politikanët serbë në Kosovë, Nenad Rashiq dhe Rada Trajkoviq po i ndihmojnë liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit që të marrë hapa drejt krijimit të Shqipërisë së Madhe. Petkoviq e ka quajtur Rashiqin si “Kali i Trojës” i Albin Kurtit, i […]

Postim me imazh të montuar në faqen e Gani Gecit: Kurti nuk kishte deklaruar në FAZ ashtu siç pretendohet

Në faqen e Facebook-ut që mbanë emrin e ish-deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Gani Gecit, është publikuar sot (25 janar) një fotografi përmes së cilës pretendohet se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në vitin 1998 ishte deklaruar kundër SHBA-ve dhe Ibrahim Rugovës. Në këtë postim është publikuar një fotografi me pretendimin se […]

Lajm tërësisht i trilluar: Zeka nuk ka thënë “Albinin duhet me e largu prej Kosovës”

Artikulli me titull “Milaim Zeka: ‘Albinin Duhet Me Largu Krejt Prej Kosoves” është publikuar në portalin e dyshimtë “newsonline48h.com”. Ky shkrim përmban titull dhe përmbajtje të sajuar, pasi që në bazë të analizës së kontrollit të fakteve të kryer nga hibrid.info, rezulton se një deklaratë e tillë, nuk është publikuar në asnjë medium kredibil. Teksti […]

Osmani dhe VV nuk kanë arritur koalicion

Faqja në Facebook “Gazeta Aktive” ka vazhduar me shpërndarjen e artikujve të portalit të dyshimtë “gjithckafresh.info”. Këtë rast kjo faqe ka publikuar një artikull me titull “EKSKLUZIVE: Arrihet koalicioni Albin Kurti – Vjosa Osmani, ne zgjedhjet e radhës bëhën bashkë, ja çka behet Vjosa nëse fitojnë”. Ky shkrim përmban titull dhe përmbajtje të rreme. Pas […]

Nuk ka përplasje mes Vjosa e Osmanit dhe Albin Kurtit

Faqja në Facebook “Gazeta Aktive”, ka shpërndarë artikullin e dyshimtë “gjithckafresh.info” me titull “Kjo nuk pritej, përplasen keq Vjosa Osmani e Albin Kurti”. Ky shkrim i këtij portali të dyshimtë përmban titull dhe përmbajtje të sajuar. Një lajm i tillë që pretendohet në artikullin përkatës, del të jetë i sajuar, bazuar në kontrollin e fakteve […]

Nuk është e vërtetë që Kurti ka deklaruar se ka filluar përgatitjet për kryeministër

Portali i dyshimtë “gjithckafresh.info”, ka publikuar një artikull, ku pretendohet gjoja se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pohuar se është duke u përgatitur që të bëhet kryeministër i Kosovës. Ky shkrim përmban titull dhe përmbajtje të rreme meqenëse edhe përkundër verifikimit dhe hulumtimit nga hibrid.info, nuk është gjetur asnjë deklaratë e tillë e […]

Translate »