[email protected]

Artikull me titull të sajuar

Portali i dyshimtë “specialja.com” ka publikuar një artikull me titull “LAJM I FUNDIT: ‘Vjosa Osmani shkarkon Valdete Dakën’”. Pas analizës së kontrollit të fakteve nga hibrid.info, ky artikull rezulton të ketë titull të rremë, i cili nuk përputhet me përmbajtjen. Në përmbajtjen e këtij artikulli gjendet një lajm i datës 23 janar, në të cilin […]

Hoti nuk ka thënë se “Vjosa nuk është për politikë”

Portali i dyshimtë “gjithckafresh.info” ka publikuar një artikull me titull “Hoti ofendon rëndë Vjosa Osmanin: S’është për politikë Vjosa, e vogël është ajo…”. Ky artikull përmban titull të rremë dhe tendencioz, i cili nuk i përgjigjet aspak përmbajtjes. Pretendimi se kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka ofenduar Vjosa Osmanin duke e quajtur se e vogël […]

Osmani dhe VV nuk kanë arritur koalicion

Faqja në Facebook “Gazeta Aktive” ka vazhduar me shpërndarjen e artikujve të portalit të dyshimtë “gjithckafresh.info”. Këtë rast kjo faqe ka publikuar një artikull me titull “EKSKLUZIVE: Arrihet koalicioni Albin Kurti – Vjosa Osmani, ne zgjedhjet e radhës bëhën bashkë, ja çka behet Vjosa nëse fitojnë”. Ky shkrim përmban titull dhe përmbajtje të rreme. Pas […]

Nuk ka përplasje mes Vjosa e Osmanit dhe Albin Kurtit

Faqja në Facebook “Gazeta Aktive”, ka shpërndarë artikullin e dyshimtë “gjithckafresh.info” me titull “Kjo nuk pritej, përplasen keq Vjosa Osmani e Albin Kurti”. Ky shkrim i këtij portali të dyshimtë përmban titull dhe përmbajtje të sajuar. Një lajm i tillë që pretendohet në artikullin përkatës, del të jetë i sajuar, bazuar në kontrollin e fakteve […]

Artikujt se VV i uron “mirëseardhje” Vjosa Osmanit, janë të pavërtetë

Portali i dyshimtë “thedailybarta24.com” ka publikuar një artikull me titull “Vetëvendosje: Mirë se vjen Vjosa Osmani, Ju mirëpresim!”, duke aluduar në një ftesë të Lëvizjes Vetëvendosje për kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani, për t’iu bashkangjitur kësaj partie. Me të klikuar tekstin e plotë të vendosur në këtë artikull, shihet qartë se përmbajtja paraqet njoftimin e […]

Skandaloze: Vjosa Osmani nuk i beson Policisë së Kosovës, kërkon mbrojtje nga KFOR-i?

Kategoritë: #lajm i rremë, #dezinforamtë, #shpërndarje e lajmit të rremë, #përmbajtje e pa verifikuar Kryetarja e Kuvendit të Kosovës duket se ka qenë sërish cak i sulmeve përmes lajmeve të rreme apo dezinformantave. Media në vend, më 29 qershor kanë krijuar dhe shpërndarë lajme që kryeparlamentarja “Vjosa Osmani kërkon mbrojtje nga KFOR-i”, duke aluduar se […]

Nuk argumentohet se babai i Vjosa Osmanit kishte bashkëpunuar me regjimin serb

Kategoritë: #lajm i rremë, #shpërndarje e lajmit të rremë, #dezinformatë, #përmbajtje e pa verifikuar Deklarata e presidentit Hashim Thaçi se familjarë të kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit, kanë bashkëpunuar me regjimin e Serbisë gjatë viteve të nëntëdhjeta, është cilësuar si deklaratë e pavërtetë nga kjo e fundit. Presidenti Thaçi, gjatë një interviste të gjatë në […]