[email protected]

Hoti nuk ka premtuar se “për 6 muaj do ta bëjë Kosovën si Zvicrën”

Portali “Kosova-sot.info” ka publikuar në faqen e tyre zyrtare në Facebook një artikull me titull “Hoti: Për 6 muaj do ta bëjmë Kosovën si ‘Zvicër’”. Ky artikull është bazuar në një premtim elektoral të kandidatit të LDK-së për kryeministër, Avdullah Hotit, por që nuk ndërlidhet me pretendimin e bërë përmes titullit. Kjo vërehet edhe në […]

Titull tërësisht i sajuar

Portali i dyshimtë “gjithckafresh.info” ka publikuar një artikull me titull “Nuk ju shkon mendja, zbulohet çfarë i dha Avdullah Hoti presidentit Trump sdo ta besoni??”. Pas analizës së kontrollit të fakteve të kryer nga hibrid.info, del që ky artikull përmban titull të sajuar, i cili nuk përputhet me përmbajtjen. Në fakt, në përmbajtjen e këtij […]

Titulli “Hoti: Amerika me tha se Albini nuk duhet të jetë kryeminister i Kosovës”, i sajuar

Artikulli me titull “Hoti: Amerika me tha se Albini nuk duhet të jetë kryeminister i Kosovës” është publikuar nga portali i dyshimtë “neësonline48h.com”. Një deklaratë e tillë e pretenduar e kryeministrit në detyrë Avdullah Hoti, del se është e rreme, bazuar në procesin e analizës së kontrollit të fakteve. Pra, lajmi është komplet i sajuar […]

Hoti nuk ka dhënë premtim për rritje të pagave

Artikulli me titull “Kryeministri Hoti: Me qeverisjen tonë rroga minimale në Kosovë do te jete 800 euro” është publikuar nga portali i dyshimtë “gjithckafresh.info”. Ky artikull përmban titull dhe përmbajtje të sajuar. Pas verifikimit dhe hulumtimit përmes makinave të kërkimit, hibrid.info nuk ka arritur të gjejë asnjë deklaratë të tillë nga kryeministrit në detyrë Avdullah […]

Hoti nuk ka thënë se “Vjosa nuk është për politikë”

Portali i dyshimtë “gjithckafresh.info” ka publikuar një artikull me titull “Hoti ofendon rëndë Vjosa Osmanin: S’është për politikë Vjosa, e vogël është ajo…”. Ky artikull përmban titull të rremë dhe tendencioz, i cili nuk i përgjigjet aspak përmbajtjes. Pretendimi se kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka ofenduar Vjosa Osmanin duke e quajtur se e vogël […]

Nuk do të ketë masë të re për mbyllje

Portali i dyshimtë “Specialja.com” ka publikuar një artikull me titull “Kosova mbyllet në këtë orë, dalin masat e reja kufizuese”. Artikulli i publikuar nga ky portal i dyshimtë përmban titull të sajuar që nuk përputhet me përmbajtjen. Në përmbajtjen e këtij shkrimi gjendet postimi i Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, i cili përmes rrjetit social […]

Hoti demanton AAK-në

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, ka demantuar subjektin politik “Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës” (AAK), pasi kjo e fundit ka deklaruar se sot (20 gusht) do të mbahet takimi ndërmjet kryeministrit me partnerët e koalicionit qeverisës. “Ju njoftojmë se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës z. Ramush Haradinaj, do të marrë pjesë […]