[email protected]

Bislimi nuk ka thënë se “Albini se kalon as pragun”, siç pretendohet

Artikulli me titull “Kandidati i LDK: Ne zgjedhjet e ardhshme LDK do të dalë e para Albini se kalon as pragun”, është publikuar nga portali i dyshimtë “mitrovicapress.com”. Pas analizës së kontrollit të fakteve nga hibrid.info, del që ky artikull përmban titull të sajuar, i cili nuk përputhet me përmbajtjen e tekstit. Kandidati i LDK-së […]

Deklaratë e titull i sajuar: Kelmendi nuk ka thënë se “ata që falen dhe agjërojnë nuk duhet ta votojnë Vetëvendosjen”

Portalet e dyshimta “specialja.com” dhe “gjithckafresh.info” kanë publikuar një artikull me titull “Gëzim Kelmendi: Ata që falen dhe agjërojnë nuk duhet ta votojnë Vetëvendosjen”. Pas analizës së kontrollit të fakteve nga hibrid.info, del që artikulli të ketë titull të rremë, ndërsa lajmi të jetë i vjetër, i datës 8 tetor 2019. Lajmi ka të bëjë […]

Haziri nuk ka deklaruar atë që pretendohet në artikullin e Specialja.com

Portali i dyshimtë “Specialja.com” ka publikuar një artikull me titull “Arsyetohet Haziri: VV në pushtet kurrë, do bëjmë koalicion me PDK-në”. Ky shkrim përmban titull të rremë, i cili nuk përputhet me përmbajtjen. Gjithashtu, pas hulumtimit dhe verifikimit të fakteve, ky lajm rezulton të jetë i vjetër dhe është nxjerr nga një intervistë e nënkryetarit […]

Artikujt se VV i uron “mirëseardhje” Vjosa Osmanit, janë të pavërtetë

Portali i dyshimtë “thedailybarta24.com” ka publikuar një artikull me titull “Vetëvendosje: Mirë se vjen Vjosa Osmani, Ju mirëpresim!”, duke aluduar në një ftesë të Lëvizjes Vetëvendosje për kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani, për t’iu bashkangjitur kësaj partie. Me të klikuar tekstin e plotë të vendosur në këtë artikull, shihet qartë se përmbajtja paraqet njoftimin e […]

Bislimi demanton akuzat e AAK-së për çështjen e rrugës Deçan-Plavë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka akuzuar ish-qeverinë Kurti për ndërprerjen e buxhetit lidhur me ndërtimin e rrugës Deçan – Plavë. Kësaj akuze i ka paraprirë kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e më pastaj edhe shefi i grupit parlamentar dhe deputeti i kësaj partie, Daut Haradinaj, respektivisht Rasim Selmanaj. Këtë akuzë e ka demantuar […]