[email protected]

Nuk ka vendim zyrtar për zgjedhjen e Richard Grenell në ndonjë post në SHBA

Shkroi: Etrit Rexhepi Publikohet një artikull me deklaratë të Richard Grenellit, ish-përfaqësuesit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë gjatë mandatit të parë të presidentit amerikan, Donald Trump, në titullin e të cilit pretendohet se Grenell po ashtu, është zgjedhur si numri 2 në SHBA. Teksti me […]

Nuk ka vendim nga Serbia për dorëzimin e Millan Radoiçiqit

Shkroi: Fatbardh Dema “Vendimi i fundit, Serbia do ta dorëzojë Radojiçiçin, Serwer: Dështimi me turp i Lajçak” mban titullin një artikull. Artikulli u publikua dje (1 korrik) nga portali informativ “ntv.al”. Çka nuk shkon me këtë pretendim? Pas kontrollit të fakteve, hibrid.info ka vërtetuar se titulli i artikullit është i pasaktë. Në përmbajtje të artikullit, […]

Daliq nuk ka dhënë arsye pse Kombëtarja e Shqipërisë duhej të kalonte grupin në “Euro 2024”

Shkroi: Endrit Berisha Nëpërmjet një postimi në Facebook është pretenduar se përzgjedhësi i Kombëtares së Kroacisë në futboll, Zlatko Daliq, ka dhënë arsyet përse Shqipëria është dashur ta kalonte fazën e grupeve në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Publikimi është bërë të shtunën (29 qershor) nga faqja “Ntv Televizion” në Facebook. Në imazhin e publikuar, mbi […]

Titulli nuk qartëson që propozimi për ndalim të TikTok-ut vlen vetëm për institucionet publike

Shkroi: Endrit Berisha Nëpërmjet një titulli është pretenduar se Qeveria e Kosovës sot (28 qershor) do të vendosë se a do ta mbyllë një rrjet social. Artikulli është publikuar nga portali në gjuhën shqipe “telenews.al”. Çka nuk shkon me këtë titull? Vetëm pas klikimit në artikull kuptohet se propozimi është për ndalim të rrjetit social […]

Titulli nuk përkon me artikullin

Shkroi: Endrit Berisha Nëpërmjet një titulli është pretenduar për një dokument që ka ndarë Kosovën. “Ka tradhti/ Lajcak dhe drafti i shpresës së thyer, ja dokumenti që ndau Kosovën” është titulli që ka përdorur portali “ntv.al” në një artikull të publikuar të mërkurën (26 qershor). Çka nuk shkon me këtë titull? Titulli nuk përkon fare […]

Lajçak nuk ka deklaruar se “Kurti pranon draft-statutin e Asociacionit”

Shkroi: Etrit Rexhepi Është publikuar një artikull i titulluar “Lajçak shokon Kosovën: Kurti pranon Draft-Statutin e Asociacionit”. Ky tekst me këtë titull është publikuar dje (25 qershor) nga portali i televizionit informativ “NTV Televizion”. E vërteta? Hibrid.info ka gjetur se deklarata e të deleguarit të Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është paraqitur […]

Titulli çorientues lë të nënkuptojë se ka pasur bisedë sekrete Vuçiq – Macron

Shkroi: Endrit Berisha Nëpërmjet titullit është pretenduar se kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron, kanë pasur bisedë sekrete. “PERGJIM NE MESNATE/ Biseda sekrete ndërmjet Vuçiç dhe Macron” mban titullin artikulli i publikuar nga portali “ntv.al” të shtunën (22 qershor). Çka nuk shkon me këtë titull? Titulli nuk korrespondon me përmbajtjen […]

Deklarata e Shemit për Goran Bregoviqin e bërë më 2021 paraqitet si aktuale

Shkroi: Etrit Rexhepi Është publikuar një imazh me portretet e këngëtarëve Goran Bregoviq dhe Shemsi Krasniqi – Shemi, me mbishkrimin që pretendon se Shemi është shprehur “Goran Bregoviç ka respekt për kombin shqiptar, ai duhet të thirret nga Kosova dhe të këndojë në qendër të Prishtinës”. Imazhi është publikuar dje (18 qershor) nga faqja e […]

Translate »