[email protected]

B92 pretendon pa fakte se ka pasur parullë kërcënuese “Ju e keni radhën” në ndeshjen Llapi-Buduqnosti

Mediumi serb “B92” ka publikuar një artikull me titull “Skandal në Prishtinë dhe një mesazh për malazezët: Ju e keni radhën”, duke pretenduar ta përshkruajnë një thirrje “parullë” që gjoja e kanë mbajtur tifozët kosovarë në ndeshjen mes klubit të futbollit “Llapi” dhe atij nga Podgorica “Buduqnost”. Këto dy klube zhvilluan dje (14 korrik) një […]

Grenell demanton mediat serbe

Një lajm i publikuar sot nga disa mediume ku thuhet se presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është dorëzuar në tavolinë njohja e Kosovës, ka dalë të jetë i pa vërtetë. Ky lajm për herë të parë është publikuar nga mediumi serb B92 dhe mediume tjera, gjatë ditës kur kanë filluar takimet në Washington mes […]

Cakaj dhe Shahini: Angazhimi politik në PDK respektivisht PSD spekulim dhe lajm i rremë

Media në Kosovë kanë publikuar një lajm, përmes së cilit pretendohet se dy ministrat kosovarë në qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj (ministër i Jashtëm) dhe Besa Shahini (ministre e Arsimit), do të kthehen në Kosovë për angazhim politik. Sipas këtij lajmi, burimi i së cilit ka qenë vështirë i konfirmueshëm nga ekipi i hibrid.info, thuhet […]